Jakie spodnie do jogi kupić?

3 ważne elementy przy wyborze spodni do jogi

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiednich spodni do jogi? Obecnie na rynku jest olbrzymi wybór spodni do jogi – od legginsów, przez „alladynki”, spodnie z szerokimi nogawkami po krótkie spodenki. Wybierając odpowiedni dla Ciebie rodzaj spodni, powinnaś uwzględnić 3 elementy:

 1. Komfort – najważniejsze jest, abyś czuła się wygodnie, żeby tkanina była przyjemna w dotyku oraz abyś mogła bezpiecznie wykonywać najbardziej zaawansowane asany. Podczas głębokich skłonów spodnie do jogi powinny trzymać się dobrze na biodrach tak, aby podczas robienia skłonów nie pojawił się tzw. ‚rowek hydraulika’ :) . Istotna jest pewność, że spodnie nie pękną na pupie lub w kroku, podczas robienia szpagatu. Bardzo ważne jest także, aby Twoja skóra oddychała, a tkanina nie blokowała Twoich ruchów.
 2. Technika jogi – Z punktu widzenia techniki jogi, którą wybrałaś istotne jest to jakie spodnie wybierzesz:
  • Joga Iyengara – stawia większy nacisk na precyzję oraz technikę niż inne style jogi, dlatego istotne jest, aby podczas ćwiczeń dobrze widoczne były kolana, kolce biodrowe, kostki, uda oraz brzuch – z tego powodu do tego rodzaju jogi najlepsze są przylegające spodnie.
  • Joga Kundalini – do tej techniki dobrym wyborem będą jasne, bardzo wygodne i szerokie spodnie. Kolor biały nie jest obowiązkowy, istotne jest aby było Ci wygodnie.
  • Vinyasa czy Ashtanga lub techniki z wywodzące się z niej (jak Power Joga), które charakteryzuje duża energetyka, dynamizm, szybki ruch – w efekcie jest Ci bardzo ciepło i się pocisz. Tutaj najlepszym wyborem będą długie spodnie do jogi, z oddychającej tkaniny, która wchłonie pot, a Ty nie będziesz się ślizgać na macie. Spodnie powinny pozwolić Ci na pełen zakres ruchów podczas asan (jak spodnie do jogi YOGS z kolekcji Comfort i Regular).
  • Bikram Yoga czy Hot Joga – które praktykujesz w wysokiej temperaturze otoczenia, a pot spływa z Ciebie wiadrami najlepiej mieć jak najmniej na sobie. Tutaj świetnie sprawdzą się krótkie spodenki, ze sztucznej tkaniny, która przepuszcza pot i nie zatrzymuje go w sobie (w przeciwieństwie do bawełny).
 3. Wygląd i samopoczucie – Dopasuj wygląd spodni do jogi do swojej osobowości i figury. Ważne jest, abyś czuła się dobrze i komfortowo. Zastanów się, które spodnie mogą negatywnie wpłynąć na Twoją pewność siebie. Jeżeli nie lubisz eksponować swoich ud i pośladków wybierz spodnie o rozmiar większe lub luźne w kroku (zobacz spodnie do jogi, które optycznie zmniejszą pośladki i ukryją uda – YOGS Comfort).Podczas praktyki jogi, w której skupiasz się na swoim wnętrzu i wyciszasz umysł nie powinny Cię rozpraszać kwestie związane z wyglądem, dlatego warto jest poświecić chwilę, aby dobrać odpowiedni dla siebie strój do jogi.

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jogą porozmawiaj ze swoim instruktorem lub zobacz jak ubierają się inni uczestnicy zajęć.

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas porady dotyczące jogi i tańca zapisz się poniżej do naszego newslettera!